NOSTROMO

Rīga, Strēlnieku iela.

“Mēs vēlamies telpu kā art objekts, templis, lai tā nebūtu līdzīga nevienam citam projektam” – šis bija pirmais tehniskais uzdevums no mūsu klientiem. Darba gaitā, mēs uzzinājām, ka klienti ir filmu cienītāji. Tā sākās mūsu šī neordinārā interjera radīšanas ceļš.

Apartamenti 110 m2 ir sadalīti divās daļās  – viesistabas un privātajā zona, kur atrodas bērna istaba, viesu sanmezgls, master guļamistaba un master sanmezgls. Lielākā daļa atvēlēta dzīvojamai zonai, kur ir mājas kinozāle, ēdamgalds, darba vieta, virtuve ar salu, kā arī centrālā izeja uz plašo terasi ar skatu uz pilsētu. Vadošie materiāli: betons, melnais metāls, profilu apgaismojums ar magnēta bāzi, masīvkoks, oksidēts metāls un nerūsējošais tērauds. TV zonā ir grafikas darbs ar filmas “Alien vs. Predator” tēliem.

Bērna istabas mēbeles ir uzprojektētas ar nolūku izmantot tās ilgstoši, pielāgojoties bērna mainīgajam augumam. Apdare dabas krāsu paletē, kas uzsvērta ar mežonīgo džungļu motīviem. Debess zili griesti, kas naktī izgaismo zvaigžņu karti, realizēta no stikla šķiedras.

Viesu sanmezgls ir akmens masas flīzēm tuksneša krāsu paletē. Asumam ir pievienota santehnika melnā tonalitātē, izlietne no oksidēta tērauda, vanna no pelēkās akmens masas. Funkcionalitāti pievieno plašais spoguļskapis slēptajā nišā. 

Kino ir šī projekta iedvesmas avots. Galvenais akcents saimnieku guļamistabā ir sienas panno “Hypersleep Chamber” no kinofilmas “Alien”. Lai radītu telpai bezgalības sajūtu, perpendikulārā siena tika izstrādāta no teksturētā rūdītā stikla. Visur iebūvēti gaismekļi ar magnēta bāzi un visam pretstatā mīkstā auduma blackout aizskari dziļam saimnieku miegam.

Master sanmezgls ir realizēts no tās pašas kolekcijas flīzēm, kas viesu sanmezglā, bet debeszilganos toņos. Dušā ir iestrādāta īstā tvaiku pirts. Spogulis pusapļa formā un spoguļa fasādes iebūvētam skapim veido šo mazo telpu absolūti bezgalīgu. Grīda ir izstrādāta no heksagonālām mozaikflīzēm no nerūsējošā tērauda. Visu akcentē ar melno santehniku, maisītājiem no nerūsējošā tērauda un skalošanas pogas ar zilajiem sensoriem.

Pilnā mājas kontrole notiek caur gudrās mājas sistēmu, kas ir balstīta uz jaunajiem Biticino sensorslēdžiem, komplektā ir arī Alexa bals palīgs.